Duomenų atstatymas

Duomenų praradimas - tai:dėl įvairių priežasčių įvykęs visiškas/dalinis duomenų netekimas ar pakitimas. Duomenys gali dingti iš bet kurios duomenų saugojimo laikmenos - kietųjų diskų, USB laikmenų, atminties kortelių, CD, DVD diskų ir t.t.. Kasmet duomenų netenka kas dešimtas kompiuteris. Duomenų praradimas nepageidaujamas ne tik verslo sferoje, bet ir iš asmeninių duomenų saugojimo laikmenų. Duomenų saugumo garantija – pastovus duomenų kopijavimas, rezervinių kopijų darymas. Tačiau net rimti IT specialistai (jau nekalbant apie sekretores ar namų vartotojus) dažniausiai vengia tokio darbo sakydami, jog ir taip viskas veikia. Mūsų užduotis ir yra sėkmingai atkurti prarastus duomenis, jei vis tik juos praradote.

Duomenų praradimo priežastys gali būti įvairios:
 1. Dėl žmogaus klaidos įvykęs duomenų praradimas, kai duomenys buvo ištrinti netyčia, pakeisti sąmoningai ar dėl IT žinių trūkumo (pvz. suformatavus diską).
 2. Techniniai gedimai: duomenys prarasti sugedus kompiuteriui, pažeidus laikmeną, įvykus serverio gedimui, nutrūkus elektros energijos tiekimui ir pan.
 3. Virusų ir programos klaidų sukeltos duomenų netektys.
 4. Force majeure [nenugalimos jėgos] atvejai (duomenų netekta gamtos ir kitų stichinių nelaimių metu: gaisras, potvynis, žaibas ir t.t.).
 5. Vagystė.

Keturiais pirmaisiais duomenų praradimo atvejais galime Jums padėti atgauti prarastus duomenis, Jums tereikia susisiekti su mumis. Tačiau vagystės atveju kreiptis reikėtų jau ne į mus.

Esant sudėtingiems duomenų atkūrimo atvejams, pasitelkiame modernią laboratoriją su naujausia
duomenų atkūrimo įranga, kuri leidžia atidaryti diską steriliomis sąlygomis. Mūsų partneris šioje srityje: Mano duomenys

Atkuriame duomenis iš:
 • kietųjų diskų,
 • USB laikmenų,
 • atminties kortelių,
 • išorinių kietųjų diskų,
 • MP3 grotuvų,
 • CD/DVD diskų,
 • SSD laikmenų.
Duomenų atkūrimo kaina.

Prieš ruošiantis atkurti duomenis, visada verta pagalvoti apie tai, kiek Jums svarbūs ir kiek verti yra tie duomenys, nes duomenų atkūrimo paslaugų kaina gali svyruoti labai stipriai, priklausomai nuo duomenų atkūrimo sudėtingumo. Duomenų praradimo priežastis pagal populiarumą ir duomenų atstatymo preliminarias kainas galima sugrupuoti:

 1. Netyčinis ar tyčinis duomenų praradimas kietąjame diske, USB laikmenoje ar kortelėje, juos ištrynus ar suformatavus diską - nuo 50Lt
 2. Duomenų praradimas, įvykęs dėl failų sistemos loginių klaidų, dažniausiai pasitaikančių dėl netikėto elektros srovės dingimo darbo kompiuteriu metu arba kitų programų klaidų įtakos - nuo 50Lt
 3. BAD sektorių atsiradimas kietajame diske - nuo 70Lt
 4. Nebeveikiantis kietasis diskas dėl elektronikos gedimo - nuo 120Lt
 5. Nebeveikaintis diskas dėl užstrigusių galvučių ar sudegusio varikliuko - nuo 150Lt
 6. Sudėtingi kietojo disko paviršiaus pažeidimai - į vidų patekusios dulkės, diskas ilgai eksploatuotas su kalančiomis galvutėmis, kiti disko paviršiaus fiziniai pažeidimai - nuo 1000Lt
 7. Sudegęs SSD modulio kontroleris - nuo 3000Lt

Bet kuriuo atveju, pirmiausia atliekama pateiktos laikmenos diagnostika ir gedimo nustatymas, tada klientas informuojamas apie preliminarią duomenų atstatymo kainą ir gali pasirinkti, ar tęsiame duomenų atstatymo darbą, ar duomenis aukojame.